O nas

Poznaj SolarMedica

Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze

SolarMedica jest miejscem harmonicznego połączenia medycyny alternatywnej ze zdobyczami medycyny akademickiej. Motywacją do stworzenia tego miejsca była chęć integracji – podejścia medycyny tradycyjnej skupiającej się na uspokojeniu i leczeniu objawów oraz całościowej pielęgnacji trwałego stanu zdrowia z nurtów alternatywnych, które mają na celu identyfikację źródła zachodzącego procesu chorobotwórczego i jego głębszej analizy. Naszym zdaniem integracja obu podejść jest w dobrze pojętym interesie pacjenta. 

Każdą chorobę można zatrzymać, wygasić, ale odwrócenie jej skutków zależy od stopnia spustoszeń, jakie do tej pory poczyniła, dlatego też bardzo istotnym jest jak najszybsze rozpoczęcie procesu zdrowienia. 

Podejście integralne

Założycielką SolarMedica w Warszawie jest dr hab. Renata Solarska. Jest ona nie tylko dyplomowaną terapeutką harmonicznych zastosowań częstotliwości (Akademie der Harmonikalischen Frequenzanwendung e.V Munich), praktykiem medycyny integralnej bazującej na farmakologii stosowanej, ale także naukowcem. Jej ścieżka zawodowa związana z naukami ścisłymi, chemią, fizyką, biologią, naukami farmaceutycznymi – doprowadziła do psychologii oraz psychosomatyki. Wszystkie te elementy znajdują swoje odbicia w harmoniczności… bo greckie słowo Harmonik jest symbolem połączenia praw nauk przyrodniczych z percepcją sensoryczną, „dodawać i układać”.

Jako terapeuta nie opiera się jednak tylko na samoregulacji organizmu, bo niezależnie od faktu, że taką zdolność posiada każda komórka naszego organizmu, mamy w otoczeniu zbyt dużo toksyn środowiskowych oraz blokad immunologicznych. Dlatego też, w swoim podejściu terapeutycznym łączy zastosowania częstotliwości harmonicznych z suplementacją celowaną w potrzeby mitochondriów oraz psychologią, w celu uniknięcia coraz częstszych chorób wynikających z następstw emocjonalnych.

Podstawą takiego podejścia terapeutycznego jest fakt, że wszystkie procesy w organizmie i jego środowisku są kontrolowane przez ściśle zdefiniowane częstotliwości, których zmiany poprzedzają fizyczne przemiany w ciele.

Jako naukowiec, dąży do szukania przyczyn i przywracania dobrego samopoczucia w każdym aspekcie zdrowia pacjenta, bez negowania osiągnięć medycyny konwencjonalnej. 

Harmoniczne zastosowanie częstotliwości wznosi terapie częstotliwościami na solidnych podstawach nauk przyrodniczych i proponuje systematykę zintegrowaną w pełni tego słowa znaczeniu z podejściem holistycznym. 

Dyplomowani terapeuci

Jesteśmy partnerem Akademii

SolarMedica jest partnerem Akademii Harmonicznych Zastosowań Częstotliwości. Zadaniem Akademii jest przekazywanie znormalizowanej wiedzy, która odpowiada najnowszemu poziomowi współczesnej nauki. Jest ona wynikiem doświadczenia terapeutów odnoszących sukcesy, jak i najnowocześniejszej wiedzy w tej dziedzinie. 

Skontaktuj się, aby umówić wizytę.